Galera!
Akademia Sztuki Capoeira w Rzeszowie zaprasza wszystkie kobiety i dziewczyny (od 12 roku życia), na warsztaty poświęcone tylko Wam!
Podczas trzech dni, począwszy od 8 do 10 marca, skupimy się na Waszych potrzebach i postaramy się zorganizować dla Was tak czas, aby każda z Was była zadowolona i szczęśliwa, ale też wyniosła coś nowego i przydatnego z naszych warsztatów.

Po raz pierwszy warsztaty dla kobiet w rzeszowskiej Akademii Sztuki Capoeira zostały zorganizowane kilka lat temu, gdzie prowadzącą była Professora Princessa – UNICAR Brazylia.
W 2019 roku powracamy z tą ideą. Już teraz przygotowujemy wiele zajęć poruszających różne aspekty Capoeira: Maculele, Samba, Samoobrona jak również dodatkowe zajęcia z Salsy i Yogi.
Rezerwujcie czas!

Miło nam poinformować, że prowadzącymi zajęcia podczas tego wydarzenia będą:

Estagiario Voador (ACMB Polska),
Estgiaria Tigreza (UNICAR Polska),
Estagiario Salomao (UNICAR Polska),
Graduada Mare (ACMB Polska),
Leszek Brzeziński – Rzeszowska Szkoła Salsy,
Małgorzata Bochenek – Rzeszowska Szkoła Jogi.

Charakterystyka zajęć:
Capoeira to brazylijska sztuka walki, która swoich początków sięga w XVI wieku. Stworzona przez afrykańskich niewolników, siłą sprowadzonych do Brazylii. W oparciu o swoją kulturę i wierzenia stworzyli coś co dzisiaj nazywamy właśnie Capoeira. Następnie rozprzestrzeniana i nauczana przez Mistrzów, znalazła uznanie w wielu miejscach na świecie. Capoeira jest sztuką walki, która obejmuje muzykę, akrobatykę, walkę oraz filozofię. Swoją różnorodnością, połączeniem wielu elementów, dostępnością bez względu na wiek czy płeć przyciąga coraz większe rzesze zwolenników.

Samba de roda – taniec pochodzący z Brazylii, wywodzący się z tańców afrykańskich. Charakteryzuje się dynamicznymi ruchami bioder oraz energicznością. Tańczony przez kobiety solo lub w parze kobieta-mężczyzna, przy akompaniamencie atabaque (bębna), pandeiro (tamburyno), śpiewu oraz klaskania. Roda to okrąg, w którym można pokazać swoje umiejętności oraz bawić się ruchem. Pod okiem instruktorów nauczymy się podstawowych kroków lub też wzbogacimy o nowe oraz poznamy zasady samba de roda.

Maculele jest to forma tańca/walki pochodząca ze stanu Bahia (Brazylia), prezentowana z użyciem grimas (drewnianych pałek) do rytmu atabaque (bębna). Podczas zajęć poznamy kilka podstawowych ruchów, które następnie będą wykorzystane w roda. Osoby poruszające się do rytmu wybijanego przez bębny wymieniają uderzenia w drewniane pałki lub o podłogę. Może być prezentowane
w ułożonej choreografii lub składające się ze spontanicznych ruchów.

Samoobrona – zajęcia z samoobrony są poświęcone przede wszystkim kobietom, bo to one są
z reguły bardziej narażone na atak napastnika. Poznanie i przećwiczenie kilku podstawowych technik, które mogą być zastosowane w sytuacji zagrożenia/ataku przez napastnika, spowoduje, że poczujesz się pewniej i bezpieczniej. Zaimprowizowanie kilku scenek pozwoli na łatwiejsze przyswojenie ruchów.

Joga – zajęcia prowadzone przez instruktorkę ze „Szkoły Jogi” w Rzeszowie, pozwolą nam się zrelaksować po bardzo aktywnie spędzonym weekendzie. To świetna okazja aby poznać podstawowe pozycje i terminologię wykorzystywaną na zajęciach. Z pewnością yoga pozwoli nam lepiej poznać możliwości swojego ciała.

Salsa – pod okiem jednego z instruktorów z Rzeszowskiej Szkoły Salsy poznamy tajniki Salsy Solo, tańczonej do latynoskiej muzyki. Jeśli nie miałaś okazji spróbować Salsy – jest to świetny moment! Podczas zajęć poznasz podstawowe ruchy i z pewnością będziesz się dobrze bawić.

Poniżej prezentujemy plan wydarzenia oraz informacje dotyczące noclegu.

Plan warsztatów:
–> Piątek 08.03.19
19:00 – 20:30 – Roda – ASC (mile widziani Panowie :), prosimy wszystkich o biały oficjalny uniform na roda)

–> Sobota 09.03.19
9:30 – 10:45 – trening Capoeira – ASC
11:15 – 12:30 – Samoobrona – ASC
13:00 – 14:15 – Maculele – ASC
14:15 – 16:15 – Przerwa obiadowa
16:15 – 17:45 – Samba – ASC
18:00 – 20:00 – Roda (Capoeira, Samba, Maculele) – ASC
22:00 – Impreza integracyjna

–> Niedziela 10.03.19
10:30 – 11:30 – Salsa – ASC
11:30 – 12:30 – Roda – ASC
12:30 – 13:30 – Joga – ASC

Nocleg:
Akademia Sztuki Capoeira
ul. Langiewicza 31
Prosimy zabrać śpiwory i karimaty

Cennik:
Opłata za cały warsztat – 80zł
Zaliczki w kwocie 50zł proszę kierować na konto ASC Rzeszów do 15.02.19. W tytule proszę wpisać „Warsztaty dla kobiet” oraz podać imię i nazwisko.

Akademia Sztuki Capoeira
ul. Kr. Augusta 29/35, 35-210 Rzeszów
ING Bank: 62 1050 1562 1000 0090 9778 2792

Opłata za poszczególne zajęcia, dla osób biorących udział tylko w tych zajęciach:
– Samoobrona – 20zł
– Samba – 20zł
– Maculele – 20zł
– Salsa – 20zł
– Yoga – 20zł

Dołącz do Gry – Trenuj Capoeira!

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia ewentualnych zmian w planie wydarzenia.

FB-Warsztaty-dla-kobiet-wydarzenie

Share This